Picie kawy – to jeden z najczęściej powtarzanych rytuałów u większości ludzi. Od wieków kochamy kawę i nie potrafimy z niej zrezygnować. Picie dobrze zaparzonej kawy to nie tylko przyjemność degustacji jej głębokiego smaku, ale przede wszystkim rytuał, dający nam chwilę odpoczynku i relaksu. Z picie kawy związanych jest również wiele obrzędów, takich jak czytanie gazety, jedzenie ciasteczka czy oglądanie telewizji. Potrzebne są więc nam odpowiednie meble. Wśród nich nie może zabraknąć gazetników, stolików kawowych i wygodnych foteli lub krzeseł.


Gazetniki – są to specjalne konstrukcje, służące do przechowywania czasopism i gazet. Mogą być wykonane z metalu, drewna, tworzywa lub połączenia każdego z tych materiałów. Najbardziej praktyczne gazetniki to takie, mogące jednorazowo pomieścić duża liczbę czasopism. Przykładami modnych gazetników mogą być następujące modele.


Halmar G-4 – bardzo praktyczny i designerski gazetnik, swoim kształtem przypominający rozłożoną aktówkę. Aż 2 pojemne kieszenie pozwalają na przechowywanie dużej ilości czasopism. Wycięcie w środkowej części gazetnika pozwala na jego łatwe przenoszenie z miejsca na miejsce.


http://www.formyuzytkowe.pl/halmar-g-4.html

 
Halmar G-5 – przykład nowoczesnego gazetnika, wykonanego z metalu. Utrzymany w srebrnym, modnym kolorze, znakomicie komponuje się ze stylowymi, współczesnymi wnętrzami. Jedna duża, ale bardzo obszerna komora pomieści olbrzymia liczbę gazet, które mogą być zwinięte w rulon lub oparte o ścianki. Podstawa na krzyżujących się nóżka gwarantuje stabilność, nawet przy maksymalnym wypełnieniu czasopismami.


http://www.formyuzytkowe.pl/halmar-g-5.html

 

 

 

Halmar Ława Jowita – ten mebel łączy w sobie funkcjonalność gazetnika z praktycznością stolika kawowego. Jeden mebel, który oferuje aż dwie różne możliwości użytkowania. Mebel został wykonany z czarnego, błyszczącego tworzywa, uformowanego z jednego kawałka w stoli i gazetnik. Dopasowana kolorystycznie noga, zapewnia dużą stabilność i odporność na przechylanie się. Idealnie gładka powierzchnia sprawia, że utrzymanie mebla w czystości jest bardzo proste i szybkie.


http://www.formyuzytkowe.pl/halmar-lawa-jowita.html

 

 

 

Halmar Ława Odelia – kolejny przykład stolika kawowego z funkcją gazetnika. W tym modelu mamy do czynienia z połączeniem metalu, szkła i drewna. Elegancki wygląd sprawia, że ten stolik trafnie odnajdzie się w każdym rodzaju pomieszczeń, niezależnie od stylu, w jakim zostały zaprojektowane. Idealny do mieszkania, apartamentu jak i biura lub poczekalni w firmie. Błyszczące, chromowane elementy z metalu, nadają przedmiotowi jeszcze bardziej luksusowego wyglądu.


http://www.formyuzytkowe.pl/halmar-lawa-odelia.html