Wysokie krzesła barowe, znane z większości pubów, restauracji i barów, to popularne hokery. Po czym rozpoznać że mamy do czynienia właśnie z hokerem, a nie krzesłem innego typu? Jest kilka oczywistych i widocznych na pierwszy rzut oka cech.

 

Wysokość – hokery to krzesła wyraźnie wyższe od innych. Zostały one zaprojektowane w taki sposób, aby można było na nich usiąść z nogami wyprostowanymi, dotykając stopami ziemi. Powód jest prosty – hokery ustawiane są przy barach i kontuarach, których wysokość jest dopasowana tak, by barman mógł wygodnie obsługiwać klientów po drugiej stronie, często dodatkowo stojąc na podwyższeniu. Tak więc kiedy klasyczne krzesła posiada siedzisko na wysokości ok 50 cm, w hokerze będzie się znajdowało na wysokości ok 70 cm.

 

Podnóżek – aby siedzenie na hokerze było wygodne, krzesła te są wyposażone najczęściej w podnóżek. Może to być kawałek poprzecznej listwy lub rurki, na której można oprzeć stopy, zginając nogę w kolanie. Podnóżek jest szczególnie przydatny podczas dłuższego siedzenia na hokerze, aby nogi nie pozostawały w jednej pozycji.

 

Obicie – stołki i krzesła barowe są mocno eksploatowane. W ciągu dnia przez jeden hoker może przewinąć się nawet około 100 osób. Dodatkowo, krzesła te są narażone na zalanie zimnymi i gorącymi napojami. Biorąc to pod uwagę, producenci stosują zwykle obicia wytrzymałe i łatwe w czyszczeniu. Skóra naturalna i ekologiczna lub gładkie tworzywa sztuczne. Rzadziej natomiast można spotkać hokery, które posiadają obicie materiałowe, trudniejsze w czyszczeniu i bardziej podatne na plamy.

 

Oparcie – oparcie w hokerach ma raczej charakter minimalistyczny i nie zapewnia tak dużej wygody, jak oparcie w klasycznych krzesłach. Powód jest bardzo prosty – osoba siedząca na hokerze, najczęściej wspiera się na blacie baru.

 

W ofercie sklepu formyużytkowe.pl znajdą Państwo bardzo duży wybór krzeseł barowych, prezentujących różny styl, formę i przeznaczenie. Od klasycznych aż po awangardowe hokery w wielu ciekawych kolorach. Zapraszamy do poznania najciekawszych naszym zdaniem modeli, które prezentujemy Państwu już teraz.

 

SIGNAL Hoker A-148 Krokus – hoker wykonany z połączenia metalu i tworzywa sztucznego, z którego wykonano siedzisko. Ergonomicznie wyprofilowane, zapewnia dużą wygodę korzystania, a jednocześnie jest bardzo stabilne. Niewątpliwą zaletą modelu Krokus jest bogata gama kolorów, w jakich krzesło występuje. Hoker znakomicie sprawdzi się w nowocześnie urządzonych lokalach, jak również może być przeznaczony do wykorzystania domowego, stanowiąc znakomite uzupełnienie aneksu kuchennego.

http://www.formyuzytkowe.pl/kawiarnia-restauracja/stolki-barowe-hokery/signal-hoker-a-148-krokus.html


 

SIGNAL Hoker C-328 Krokus – bardzo wygodne i elegancko prezentujące się krzesło barowe. Zaletą jest wyściełane siedzisko z oparciem, sprawiające że nawet dłuższy pobyt na krześle będzie bardzo udany i komfortowy. Skórzane obicie zapewnia dużą łatwość konserwacji i jest odporne na plamy i zabrudzenia. Krzesło dostępne jest w dwóch wersjach kolorystycznych – jasnej i ciemnej. Z tego powodu bardzo dobrze nadaje się do restauracji, kawiarni, a także domowego, nowocześnie urządzonego salonu.

http://www.formyuzytkowe.pl/kawiarnia-restauracja/stolki-barowe-hokery/signal-hoker-c-328-krokus.html