Ostatnimi czasy często mamy zapytania jak pielęgnować i czyścić sztuczną skórę zwaną także potocznie eko-skórą. Taki rodzaj tkanin jest często wybierany na siedziska w krzesłach obrotowych oraz sofach do części wspólnych. Jest to tkanina, którą odpowiednio się pielęgnuje może służyć długi czas dając zadowolenie użytkownikom.

Na początek należy określić, czym powłoka tkaniny została zabrudzona. Pozbądź się plam w jednym z poniższych sposobów w zależności od źródła zabrudzenia. Poniżej podam klika wskazówek dotyczące czyszczenia zabrudzeń.

Gdy występują zabrudzania: cień do oczu, tusz od rzęs, smar, czarny flamaster, pastel, czekolada, płyn do opalania.

Sposób usunięcia zabrudzenia:

Usuń nadmiar zabrudzenia wilgotną ścierką, czyść mieszanką 1:1 płynnego roztworu mydła ( najlepiej szarego) i wody. Następnie spłucz czystą wodą i wysusz. Uwaga nie używaj suszarki do suszenia.

Gdy występują zabrudzania: czerwona szminka.

Sposób usunięcia zabrudzenia:

Użyć bezpośrednio na plamę skoncentrowanych środków czyszczących nie zawierających rozpuszczalnika i barwników. Wytrzeć czystą ścierką, spłukać wodą i wysuszyć.

Gdy występują zabrudzania: krew, uryna, kał, farba olejowa, smoła, asfalt.

Sposób usunięcia zabrudzenia:

Użyć mieszanki 1:1 amoniaku i wody, albo mieszanki 1: 4 wybielacza ( typu ACE) i wody. Następnie spłucz czystą wodą i wysusz.

I ostatni sposób, gdy występują wszystkie inne trudne zabrudzenia:

Użyć bezpośrednio benzyny, (ale takiej do napełniania zapalniczek). Dokładnie spłucz czystą wodą i osusz powierzchnię. Jest jeszcze jeden sposób: użyć mieszanki 1:1 alkoholu izopropylowego i wody. Jeżeli plama nie zniknie użyć bezpośrednio samego alkoholu. Zawsze dokładnie spłucz wodą i osusz. Dla tego sposobu użyj miękkiej bawełnianej szmatki nasyconej środkiem czyszczącym i trzyj ruchami okrężnymi 10 razy. Osusz inną miękką bawełnianą ścierką i oceń rezultat.

Mam nadzieje, że podane sposoby pomogą pozbyć się plam.

Jeśli są pytania zawsze można zadać nam na adres info@formyuzytkowe.pl