Stoły są jednym z ważniejszych elementów wyposażenia sali konferencyjnej. To przy nich wygodnie mogą siedzieć uczestnicy spotkania, omawiając ważne tematy. Zależnie od pomysłu na wyposażenie sali, stoły mogą być stacjonarne lub składane i przenośne. Dziś zajmiemy się tymi ostatnimi, które są doskonałą alternatywą dla wszystkich miejsc o ograniczonej powierzchni lub wykorzystywanych w różnych celach

 

Stoły konferencyjne składane i ich budowa

 

Konstrukcja stołów składanych opiera się na solidnym metalowym stelażu. Nogi mocowane są do blatu za pomocą zawiasów, umożliwiając ich szybkie i łatwe złożenie. Zawiasy posiadają dodatkowe blokady, dzięki czemu nie istnieje ryzyko niekontrolowanego złożenia się stołu, np. podczas oparcia się o niego. Wytrzymałe profile stalowe o przekroju okrągłym lub kwadratowym zapewniają bardzo skuteczne przenoszenie nawet dużych obciążeń, bez ryzyka utraty stabilności lub odkształcenia się profili.

 

Blaty w stołach konferencyjnych składanych

 

Niezbędnym elementem każdego stołu konferencyjnego jest blat. W stołach konferencyjnych może być wykonany z laminowanej płyty MDF, której wygląd imituje naturalne drewno lub posiada wytrzymałą warstwę z tworzywa sztucznego. Blaty tego typu są odporne na uszkodzenia mechaniczne, łatwe w utrzymaniu idealnej czystości, a ponadto występują w bardzo dużej ilości wzorów i odmian, umożliwiając bardzo ładne dopasowanie wyglądu stołu do całej reszty otoczenia sali.

 

Użytkowanie składanych stołów konferencyjnych w praktyce

 

Co trzeba wiedzieć o użytkowaniu takich składanych stołów? Przede wszystkim dużą uwagę należy zwrócić na sposób składania i rozkładania podpór. Należy wybierać stoły wyposażone w zawiasy stalowe, które są bardzo wytrzymałe. W niektórych modelach stołów mogą występować dodatkowe rozwiązania, ułatwiające ich użytkowanie. Do takich można zaliczyć np. możliwość łączenia stołów ze sobą za pomocą specjalnych uchwytów. Jest to korzystne z tego powodu, iż można łatwo uniknąć przesuwania się konstrukcji na boki. Inne modele stołów mogą posiadać nogi z regulacją wysokości. To również jest bardzo przydatne rozwiązanie, umożliwiające znalezienie optymalnej wysokości blatu, zależnie od potrzeb siedzących przy stole osób.

 

Przechowywanie stołów składanych konferencyjnych

 

W wielu zakładach pracy sale konferencyjne są adaptowane na różne cele, zależnie od aktualnych potrzeb. Umieszczenie w nich stacjonarnych stołów konferencyjnych, mogłoby uniemożliwić elastyczne korzystanie z sali i zmuszać do pracochłonnego wynoszenia stołów na korytarz. Dochodzą do tego dodatkowe względy bezpieczeństwa i organizacji. Stoły konferencyjne składane skutecznie rozwiązują ten problem. Po złożeniu nóg, grubość całej konstrukcji nie przekracza kilkunastu centymetrów. Znacząco mniejsza jest również waga takich stołów. Bez wysiłku mogą one być przenoszone przez jedną do dwóch osób, a następnie ustawione w pozycji pionowej pod ścianą, tak aby nie ograniczać dostępnej powierzchni na podłodze. Stoły konferencyjne składane można opierać o siebie, sztaplować lub tworzyć z nich stosy, po odpowiednim zabezpieczeniu.