Każda firma zatrudniająca pracowników, powinna zapewnić im należyte warunki socjalne. Pomieszczenie kuchenne, toalety, szatni oraz szafki ubraniowe dla pracowników. Te ostatnie są często zapominanym elementem wyposażenia, tymczasem mają wielki wpływ na bezpieczeństwo osobistych rzeczy pracownika, jak i wydajność pracy. Wielu pracodawców nie życzy sobie, aby ich pracownicy podczas wykonywania obowiązków mieli przy sobie rzeczy osobiste. Dotyczy to przede wszystkim elektroniki – telefonów komórkowych, tabletów i innych. Pracownik gdzieś jednak musi je pozostawić. Miejsce to powinno być dostępne tylko dla niego (wyłączność na czas pracy), dawać możliwość zamknięcia rzeczy i ich kontrolowania. W przeciwnym wypadku kosztowne przedmioty są narażone na kradzież. Wyposażenie firmy, które zapewnia oczekiwany poziom bezpieczeństwa to szafki ubraniowe dla pracowników.

 

Jak zbudowane są pracownicze szafki ubraniowe?

 

Konstrukcja takich mebli opiera się na elementach stalowych. Szafki mają budowę modułową, co pozwala je łączyć w rzędy, dodatkowo skręcając je ze sobą. W sprzedaży są pojedyncze moduły, obejmujące dwie szafki, cztery lub więcej. Wypełnienie ścian i drzwi takich szafek stanowią elementy z blachy malowanej proszkowo. Warstwa farby wykonana w technologii proszkowej jest odporna na uszkodzenia mechaniczne, stanowi również doskonałe zabezpieczenie przed korozją. Dla uzyskania ciekawych efektów estetycznych, fronty szafek mogą mieć inny kolor od boków i wzmocnień. W konstrukcji szafek ubraniowych dla pracowników, ważną rolę odgrywają otwory wentylacyjne. Ich wielkość jest zaprojektowana w taki sposób, aby uniemożliwiać próbę otwarcia szafki bez klucza, a jednocześnie zapewniać skuteczną cyrkulacje powietrza. Otwory najczęściej znajdują się w dolnej i górnej części drzwi.

 

Jak wyglądają szafki ubraniowe dla pracowników od środka

 

Po otwarciu drzwi szafki, ujrzymy pojedyncza komorę. Jest ona przeznaczona na rzeczy pracownika. Jej największą cześć przewidziana jest na powieszenie odzieży wierzchniej, takiej jak kurtki i czy płaszcze. Aby to umożliwić, u góry znajduje się poprzeczka ze stali, do której można przymocować wieszak. Pełni ona również rolę wzmocnienia i usztywnia całą konstrukcję. Bardzo przydatne jest również wydzielenie dwóch niezależnych półek. Pierwsza z nich znajduje się u góry i może być wykorzystana do przechowywania rzeczy osobistych. Dolna z kolei może służyć do odstawienia obuwia zamiennego, jeśli takie jest używane w zakładzie pracy.

 

Bezpieczeństwo rzeczy pozostawionych w szafkach ubraniowych

 

Producenci szafek ubraniowych nie mogą zapominać o bezpieczeństwie rzeczy, które się w nich znajdują. Drzwi każdej z szafek zamykane są za pomocą kluczyka i zamka. Wkłada cylindryczna z ryglem skutecznie chroni zawartość szafki przed kradzieżą. Fakt, że cała konstrukcja wykonana jest ze stali, stanowi dodatkową przeszkodę dla złodzieja. Próba sforsowania zamka siłą, zawsze będzie wiązać się z dużym hałasem, który może zaalarmować otoczenie. Dla zapewnienia jeszcze lepszej ochrony, szafki mogą być przyśrubowane do podłogi lub ściany.