Jakie wybrać krzesło do domu lub biura w cenie...?

 

 

 

Na ten temat zostało napisanych wiele poradników, które można znaleźć w internecie. Dziś postaramy przybliżyć modele, które przetestowaliśmy i uważamy za najlepszy wybór w danej kategorii cenowej. Przy wyborze kierowaliśmy się doświadczeniem w użytkowaniu, opiniami klientów, reklamacjami lub ich brakiem, a także zastosowanymi mechanizmami - ergonomią oraz wyglądem zewnętrznym.


Jakie krzesło obrotowe do 200 zł


Mimo niskiego budżetu do 200zł, nie jesteśmy skazani na chińskie krzesła. W tej grupie cenowej znajdziemy kilka krzeseł wartych uwagi. Nie rozpieszczają nas wyglądem, ale posiadają podstawowe regulacje do zdrowego siedzenia.

Warto skupić się na kilku modelach:

Nowy Styl Bravo   1) NOWY STYL BRAVO PROFIL GTP - krzesło wyposażone w mechanizm CPT zapewniający regulację wysokości krzesła, głębokości siedziska, wysokości oparcia oraz zapewnia możliwość zblokowania oparcia w wybranej pozycji.

http://www.formyuzytkowe.pl/nowy-styl-krzeslo-bravo-profil-gtp
Nowy Styl TEMA   2) NOWY STYL TEMA profil GTP6 ts02 - krzesło w stylu BRAVO, różni się głównie podłokietnikami (niestety nie są regulowane). Mamy natomiast spory wybór różnego rodzaju tapicerek i kolorów.

http://www.formyuzytkowe.pl/nowy-styl-krzeslo-biurowe-tema-gtp6-ts02-mechanizm-cpt
Nowy Styl SMART   3) NOWY STYL SMART GTP27 ts02 - bardzo interesujące krzesło o niższym oparciu, doskonale sprawdzi się dla niższych osób, jak w poprzednich propozycjach - mechanizm CPT i szeroka gama kolorystyczna

http://www.formyuzytkowe.pl/nowy-styl-krzeslo-biurowe-smart-gtp27-ts02-mechanizm-cpt
Nowy Styl PRESTIGE   4) NOWY STYL PRESTIGE profil GTP13 ts02 - popularne krzesło obrotowe, nieznacznie przekracza budżet lecz warto się nim zainteresować ze względu na wysoką jakość wykonania i duże grono zadowolonych odbiorców. Chętnie kupowane przez instytucje publiczne i jednostki budżetowe.

http://www.formyuzytkowe.pl/nowy-styl-krzeslo-biurowe-prestige-gtp13-ts02-cpt


Na koniec tej serii jeszcze dwie ciekawe propozycje od firmy Bakun:

 


http://www.formyuzytkowe.pl/bakun-fotel-obrotowy-artur

 


http://www.formyuzytkowe.pl/bakun-fotel-obrotowy-inga

 


Jakość wykonania jest porównywalna z krzesłami Nowego Stylu, zapewniają podstawową ergonomią dzięki mechanizmowi CPT, możliwość tapicerowania w wielu kolorach i rodzajach materiału. Ich niesamowitą zaletą jest możliwość zastosowania lepszego mechanizmu typu Synchro.

  

 

Jakie krzesło/fotel obrotowy do 300 zł

  

Zwiększyliśmy nieznacznie budżet, możemy podrzucić pomysły na fotele biurowe, które zaczynają się w tym przedziale. Spośród foteli biurowych możemy wyróżnić:

Halmar Nabis   1) HALMAR NABIS - prosta konstrukcja, na mechanizmie TILT (funkcja bujania), regulacja wysokości nie jest nadmiernie otoczona ekoskórą, która w najtańszych modelach jest niskiej jakości. W tym modelu na otarcie materiału narażony jest przede wszystkim fragment pod udami.

http://www.formyuzytkowe.pl/halmar-fotel-obrotowy-nabis
KB-9034   2) FOTEL KB-9034 - drugi fotel godny wyróżnienia ze względu na wyższe oparcie oraz grubsże siedzisko, zapewniające większy komfort. Również posiada mechanizm TILT, dlatego nie jest polecane dla osób spędzające długie godziny w pozycji siedzącej.

http://www.formyuzytkowe.pl/fotel-gabinetowy-kb-9034
   

 

 

Przejdźmy teraz do krzeseł obrotowych, których wybór mamy o wiele większy

 

 

ZH 935   1) Krzesło ZH-935 - krzesło z mechanizmem TILT, posiada duże siedzisko i oparcie siatkowe. Popularne wybór, który doskonale sprawuje się nawet po dłuższym czasie użytkowania - dzięki zastosowania oparcia siatkowego w ciepłe dni, nasze plecy nie pocą. Jedynymi mankamentami jest konieczność dokręcenia czasami śrubek od podłokietników (mogą się poluzować i skrzypieć), a także brak dodatkowych regulacji poza bujaniem.

http://www.formyuzytkowe.pl/krzeslo-obrotowe-zh-935
Nowy Styl Prestige  
2) NOWY STYL PRESTIGE profil R3D ts02 - pierwsze krzesło w naszym zestawieniu z regulowanymi podłokietnikami, mechanizm CPT oraz szeroka możliwość konfiguracji kolorystycznej i materiałowej to niewątpliwe atuty produktu.

http://www.formyuzytkowe.pl/nowy-styl-krzeslo-biurowe-prestige-r3d-ts02-cpt
Unique Black On Black   3) UNIQUE Black On Black - niezwykle interesujące krzesło, o dostojnym wyglądzie spełniające podstawowe zastosowania. Lekko profilowane oparcie w części lędźwiowej, a także stabilne i wygodne siedzisko to główne cechy. Produkt zdecydowanie warty uwagi, również ze względu na swoją jakość w tej kategorii cenowej. Minusem jest zastosowanie tylko mechanizmu Tilt, prosi się o coś więcej.

http://www.formyuzytkowe.pl/unique-fotel-obrotowy-black-on-black
Unique Bravo   4) UNIQUE BRAVO - krzesło, a raczej fotel obrotowy z ciekawie zaprojektowanym kubełkiem i stałymi podłokietnikami. Często znajduje zastosowanie w biurach, jako krzesło dla gości. Zastosowany mechanizm Tilt, czyli standard - jednak jest to doskonała propozycja w tej cenie dla małych i średnich firm.

http://www.formyuzytkowe.pl/unique-fotel-obrotowy-bravo

 

 

Jakie krzesło lub fotel obrotowy do 400zł?

 

 

Powoli się rozpędzamy, a nasz wybór jest coraz większy. W tej kategorii oczekujemy już pierwszych mechanizmów, które zapewnią nam wygodę i zdrowsze siedzenie.

Zacznijmy od foteli obrotowych

Halmar Relax   1) HALMAR RELAX - niby chińszczyzna, ale dobra jakość wykonania i robi wrażenie, czyli to o co chodzi w tego typu fotelach, grube oparcie i siedzisko oraz nakładki tapicerowane na podłokietnikach są zdecydowanym plusem. Warto zwrócić uwagę również na chromowany siłownik, niestety mechanizm to również Tilt (tak jak to zresztą bywa w fotelach biurowych)

http://www.formyuzytkowe.pl/halmar-fotel-relax
ZH 9152   2) FOTEL ZH-9152 - mimo, że to kolejny reprezentant azjatyckiego pochodzenia, wart docenienia ze względu na dobrą jakość ekoskóry, stabilną podstawę i wysokie oparcie zapewniające wygodne siedzenie. Mechanizm Tilt, gwarantujący jedynie podstawowe bujanie.

http://www.formyuzytkowe.pl/fotel-zh-9152
   

 

 

Warty uwagi jest jeszcze fotel BAKUN ZENIT - polskiej produkcji, z możliwością tapicerowania w wybranej tkaninie, a także z mechanizmem Multiblock - jednak za dopłatą, co sporo przekroczy nasz budżet.

Ok, pora na krzesła obrotowe - czyli najbardziej rozsądny wybór dla użytkowników ceniących: wygodę, jakość i ergonomię w przystępnej cenie.

 

 

HG-0001   1) Krzesło HG-0001 - na pierwszy rzut oka krzesło "straszy", trzy wielkie wajchy jak do obsługi koparki, jednak "w tym szaleństwie jest metoda". Wygodne oparcie z siatki, stabilna podstawa, grube siedzisko, a przede wszystkim wspomniane mechanizmy i regulacja podłokietników, dają możliwość dostosowania krzesła do użytkownika, zapewniając wygodną pracę. Dostępne regulacje: kąta odchylenia oparcia, wysokość oparcia, odchylenie siedziska oraz wysokość siedziska.
* wersja z zagłówkiem HG-0001H jest trochę droższa, ale również warta polecenia.

http://www.formyuzytkowe.pl/fotel-spectrum-hb-net-1361
Nowy Styl Taktik   2) NOWY STYL TAKTIK GTP42 ts16 - krzesło bardzo dobrej jakości, świetnie prezentuje się na zdjeciu i w rzeczywistości. Bardzo popularny wybór do biura i urzędów, szczególnie lubiane krzesło przez kobiety. Wyposażone w mechanizm Ergon 2L, lepszy jakościowo od CPT i zapewniający dobrą jakość siedzenia. W tym modelu niestety podłokietniki nie są regulowane - polecamy wersję z oparciem siatkowym lub przynajmniej regulowanymi podłokietnikami. Możliwość tapicerowania w wybranej przez klienta tapicerce.

http://www.formyuzytkowe.pl/nowy-styl-krzeslo-biurowe-taktik-gtp42-ts16


Dobrym wyborem okaże się również krzesło NOWY STYL DROP z mechanizmem Ergon UP


Jakie krzesło lub fotel obrotowy do 500zł?

 

W cenie do 500zł każdy powinien znaleźć coś dla siebie, a krzesła powinny posiadać zdecydowanie lepszą ergonomię i funkcjonalność od podstawowych grup.

Fotele obrotowe:

Halmar DESMOND   1) HALMAR DESMOND - wręcz kultowy fotel, setki sprzedanych egzemplarzy i brak jakiejkolwiek reklamacji. Świetnie się prezentuje, a użytkownicy chwalą wygodę. Pod kilku latach intensywnego użytkowania możliwe są kłopoty z siłownikiem (nowy to ok. 50zł). Mechanizm Tilt, tapicerowany niestety wciąż w ekoskórze.

http://www.formyuzytkowe.pl/halmar-fotel-obrotowy-desmond
Nowy Styl MIRAGE   2) NOWY STYL MIRAGE - fotel produkowany przez Nowy Styl, trafił tutaj ze względu na dobrą jakość wykonania, ciekawe drewniane elementy, których wybarwienie możemy wybrać, a także możliwość tapicerowania w wybranej tapicerce. Z tego miejsca, mogę polecić tkaninę Kaiman jeśli chodzi o ekoskórę wyższej jakości (będziemy na skraju budżetu) lub dopłacić więcej i zastosować prawdziwą skórę.

http://www.formyuzytkowe.pl/nowy-styl-fotel-gabinetowy-mirage-extra-tilt
   

 

Jeśli chodzi o fotele obrotowe w tej grupie cenowej, mamy do czynienia z wieloma chińskimi produktami (Halmar i Signal) - są to już produkty dość dobrej jakości, ale nie będziemy każdego wymieniać z osobna. Naprawdę większość modeli jest warta uwagi, a decyzję o wyborze klienci podejmują na podstawie np. wyglądu, warto również zauważyć, że mamy spory wybór foteli kubełkowych - stylizowanych na sportowo.


Krzesła obrotowe do 500zł

 

Nowy Styl TAKTIK MESH   1) NOWY STYL TAKTIK MESH LU R19T - w porównaniu do poprzednio prezentowanego krzesła, mamy tutaj do dyspozycji siatkowe oparcie, a także podparcie lędźwiowe. Możliwość tapicerowania, nowoczesny design oraz świetny mechanizm Ergon 2L to największe atuty tego krzesła obrotowego.

http://www.formyuzytkowe.pl/nowy-styl-krzeslo-biurowe-taktik-mesh-lu-r19t-ts16-ergon
NOWY STYL GEM   2) NOWY STYL GEM R26S ts06 - bardzo dobrej jakości krzesło, z mechanizmem synchronicznym Active-1, pozwala na dłuższą pracę w trybie siedzącym bez bólu kręgosłupa. Ciekawie zaprojektowane siedzisko oraz oparcie, możliwość tapicerowania i przystępna cena - to powody, dlaczego jest to krzesło bardzo lubiane przez użytkowników.

http://www.formyuzytkowe.pl/nowy-styl-krzeslo-biurowe-gem-r26s-ts06-active-1
Nowy Styl OFFIX   3) NOWY STYL OFFIX R15G-3-ts16 - równie godne polecenia jak poprzednicy krzesło obrotowe, gwarantujące wygodę i bardzo dobrą jakość wykonania. Lekko profilowane oparcie i siedzisko, a także mechanizm Ibra - pozwalający na niezależne odchylenie oparcia i siedziska.

www.formyuzytkowe.pl/nowy-styl-krzeslo-biurowe-offix-r15g-3-ts16-ibra
KB-912A   4) KB 912-A - ostatnia propozycja w tej kategorii to produkcja... chińska. Wybraliśmy ją ze względu na wysoką jakość wykonania, mechanizm synchroniczny i zagłówek. Dobre opinie użytkowników potwierdzają nas w przekonaniu, że ta propozycja musi się znaleźć na tej liście.

http://www.formyuzytkowe.pl/fotel-spectrum-hb-net-937 

Podsumowanie:


Powyższa lista nie jest na pewno idealna, stworzyliśmy ją ze względu na wiele pytań "co wybrać?" i zachętę naszych klientów. Kierowaliśmy się własnym doświadczeniem, a przede wszystkim opinią użytkowników, którzy z różnymi fotelami spędzili więcej czasu niż my.


Warto zauważyć pewną specyfikę - wraz z ceną rośnie jakość w formie wykonania, użytych materiałów, możliwości regulacji, mechanizmów i wyglądu. Ostateczna decyzja zawsze należy do użytkownika, w katalogu naszego sklepu staramy się zamieszczać najlepsze propozycje dostępne na rynku, krzesła i fotele, które się nie sprawdzają lub mają negatywne opinie usuwamy, ani my nie chcemy reklamacji, ani nasi klienci.

Wkrótce przygotujemy listę propozycji w granicach cenowych powyżej 500zł.